Представники команди проєкту з розвитку центру спільнототворення «На белебні» Краснокутської громади взяли участь у фінальній конференції за підсумками проєкту «Community reBuilding» у м. Київ

25-26 квітня відбулася фінальна конференція за підсумками проєкту «Community reBuilding», у межах якого Western NIS Enterprise Fund та Cedos підтримали 10 українських громад у розвитку центрів спільнототворення. Упродовж двох днів команди ділилися досвідом, набутим за час роботи над створенням центрів спільнототворення, розповідали про успіхи та виклики на цьому шляху.

10 громад з усієї країни працювали над створенням, оновленням та розвитком інклюзивних просторів спільнототворення. Під час фінальної конференції відбулася презентація проєкту та публічна дискусія про роль спільнот і громадських та культурних центрів у розвитку громад.

За словами директора Cedos Івана Вербицького, українські громади – це велика перспектива і потенціал українського суспільства. Попри різні досвіди життя під час війни, людям вдалося порозумітися одне з одним.

Проєкт «Community reBuilding» став переможцем конкурсу New European Bauhaus Prizes 2024 у номінації «Висхідні зірки» категорії «Надання пріоритету місцям і людям, які цього найбільше потребують». Це показує, що на шляху до ЄС ми не лише можемо вчитися і переймати досвід інших, але й спроможні створювати найкращі проєкти на європейському рівні, переконаний директор Cedos.

Результати роботи презентувала координаторка проєкту Марина Бакаєнко. За її словами, із різних куточків країни надійшло 311 заявок, з-поміж яких члени журі обрали 10 найкращих. Кожна громада отримала грант у розмірі 1 000 000 грн та менторську підтримку. Окрім цього, представниці та представники громад взяли участь в онлайн-семінарах, присвячених темам сталості, доступності, роботи з ветеранами тощо.

Учасники публічної дискусії обговорили, чому спільноти актуальні навіть в умовах війни, які можливості і переваги для їхнього розвитку є в малих громадах.

На Facebook сторінці Cedos можна переглянути трансляцію публічної дискусії, у якій взяли участь Ірина Озимок, директорка програми місцевого економічного розвитку WNISEF, Олексій Ерінчак, засновник книгарні «Сенс», співзасновник медіа «Сенсор», Катерина Зарембо, старша асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», а також Володимир Шматько, голова Чортківської громади.

* Читайте про відкриття центру спільнототворення у Краснокутській громаді на Харківщині, про «Простір щасливих людей – DobroHub», який відкрився на Одещині, та ветеранський простір «Незламні» в Ніжині. А також — про центр «Без обмежень» на Львівщині, інклюзивний коворкінг у Ковелі, креативний простір на базі бібліотеки в Овручі, інклюзивний хаб на Миколаївщині.

Краснокутську громаду на фінальній події представляли Наталія Момот, Валентина Колонтаєвська, Олена Яковенко та Олександр Столовий.

Дякуємо проєкту «Community reBuilding», усім залученим та причетним до розвитку простору спільнототворення – глина-хабу «На белебні»  – за участь та зацікавленість у розвитку Краснокутської громади!