У Краснокутській громаді розпочалася робота по створенню молодіжного центру у межах проєкту «Створення молодіжних центрів для підтримки підлітків та молоді» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії (GoJ).
Основною ціллю проєкту є відновлення та будівництво сучасних молодіжних центрів в Пісочині, Балаклії, Чугуєві, Валках, Кегичівці та Краснокутську. Проєкт реалізовує ГО «Український професійний розвиток», який надає підтримку на кожному етапі створення міцної команди молодіжного центру, починаючи з залучення активної молоді і завершуючи розробкою спеціалізованої навчальної програми для формування стійких та продуктивних команд.
У жовтні проєкт вийшов в офлайн у форматі тренінгів у Харкові. Учасниками є понад 20 майбутніх молодіжних працівників.
Перший тренінг, що мав назву «Командотворення та ролі в команді для майбутніх учасників молодіжних центрів», відбувся 22 жовтня. Він був присвячений створенню команди та розподілу ролей. Учасники ознайомилися з інструментами командної взаємодії та застосували вивчене на практиці: зрозуміли, які ролі можуть виконувати в команді, знайшли ресурси для подолання викликів та визначили власні кордони. Також ознайомилися з принципами ефективної взаємодії та отримали практичні поради зі створення робочої атмосфери.
Другий тренінг, «Створення і “запуск” громадської організації», проведено 5 листопада. Протягом заходу учасники дізналися, як створити та зареєструвати ГО. Також ознайомилися з правами та обов’язками організацій цього типу та розглянули регламент їхньої діяльності. Окрема частина тренінгу була присвячена порадам з організації ефективної ГО: пошуку та освоєнню ресурсів, написанню проєктних заявок, плануванню та реалізації задумів.
Водночас молодіжні команди громад навчаються основ SMM та публічної онлайн-комунікації.
Надалі учасники займатимуться створенням і розвитком молодіжних центрів у шести громадах Харківської області за всебічної підтримки партнерів. Діяльність центрів буде спрямована на саморозвиток юнацтва, задоволення культурних та освітніх потреб, а також підтримку ініціатив з вирішення актуальних проблем громади.
Довідково:
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює в більше ніж 190 країнах і територіях, щоб створити справедливий світ для кожної дитини. За 75 років діяльності ЮНІСЕФ допоміг врятувати більше дитячих життів, ніж будь-яка інша гуманітарна організація світу. Війна в Україні спричинила низку серйозних гуманітарних викликів у всіх регіонах країни. Оскільки молодь є однією з рушійних сил громад, ЮНІСЕФ у межах програм для підлітків та молоді заохочує до розв’язання цих проблем.
Уряд Японії (GoJ) – вищий орган виконавчої влади Японії, що співпрацює з ЮНІСЕФ. З початку повномасштабної війни партнерство уряду Японії та ЮНІСЕФ забезпечило оперативну гуманітарну відповідь. Допомога від японського уряду надається в межах всебічної підтримки, зокрема забезпечення інтегрованих соціальних послуг, таких як освіта, охорона здоров’я, санітарія та гігієна, для дітей та їхніх родин, які постраждали від війни.
ГО «Український професійний розвиток» — це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2012 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.