Про охоронні зони електричних мереж

Доводимо до відома землевласників та землекористувачів інформацію щодо заборони самовільного використання в охоронних зонах повітряних ліній (далі ПЛ) електропередачі 35-110 кВ сільськогосподарської та великогабаритної техніки загальною висотою понад 4,5 метра.

Нагадуємо, що охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж ПЛ електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань:

15 метрів – 35 кВ;

20 метрів – 110 кВ.

Для уникнення пошкоджень електричних мереж та ураження людей і тварин електричним струмом керівникам сільськогосподарських підприємств, механізаторам та працівникам сільського господарства необхідно вжити заходи та дотримуватися таких правил безпеки:

–        під час проїзду поблизу повітряних ліній електропередачі не торкатися опор, не допускати ударів по опорі механізмами, машинами та причепами;

–        під час проїзду під повітряними лініями підйомні і висувні частини механізмів та вантажопідйомних машин повинні знаходитись у транспортному положенні. Переїзди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому відстань між крайньою частиною транспортного засобу та проводами ПЛ має бути не меншою, ніж 1,5 м;

–        не залишати під проводами в охоронній зоні ліній електропередачі автомашини, трактори, комбайни та інші самохідні сільськогосподарські машини;

–        в охоронних зонах ПЛ заборонено розміщувати скирти соломи, влаштовувати силосні ями, звалища, а також розпалювати вогнища, поливати поля дощовими установками тощо;

–        під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі із застосуванням машин і механізмів забороняється обробіток ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Нагадуємо, що пошкодження ліній електропередачі призводить до припинення енергопостачання споживачів, а також до випадків електротравматизму населення.

Необхідно знати, що при виявленні обірваного проводу повітряної лінії електропередачі смертельно небезпечним є навіть наближення до нього ближче, ніж на 8 метрів. У такому разі необхідно організувати охорону обірваного проводу, припинити пішохідний та транспортний рух поблизу місця обриву та негайно повідомити про це до районних відділень, високовольтних районів електричних мереж або за телефонами: 004; 057-738-22-04 (для мешканців м. Харкова); 057-740-13-40 (для мешканців Харківської області).

Тільки при дотриманні «Правил охорони електричних мереж» можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму серед населення.