Стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Однією з найбільших проблем сучасної України є насильство. Таку думку поділяють українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Особлива небезпечність насильства в тому, що від нього страждають діти, які потерпають від насильства і спостерігають за його проявами, а у майбутньому – застосовують негативний досвід у власній сім’ї. Насильство — суспільна проблема, яка повинна розв’язуватися на рівні держави.

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В рамках проведення  акції Комунальним закладом «Краснокутський центр соціальних служб» Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області організовано та проведено круглий стіл «Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок». До заходу долучилися суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а саме, представники відділу соціального захисту населення Краснокутської селищної ради, служби у справах дітей Краснокутської селищної ради, КНП «Краснокутська ЦРЛ», медичний заклад «Центр первинної медикосанітарної допомоги», відділу освіти Краснокутської селищної ради, Краснокутської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, завідувач сектору «Краснокутське бюро правової допомоги», Богодухівського РВ № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

«16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Метою проведення заходу стало підвищення рівня обізнаності вищевказаних осіб із проблем застосування сили, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насилля, пошуку шляхів його подолання у сім’ї.

Під час інформаційно-просвітницького заходу працівниками КЗ «Краснокутський ЦСС» було використано відеоматеріал відповідної тематики, який дав змогу більш детальніше розглянути види насилля, методи його попередження.

По закінченні заходу присутнім були роздані інформаційні матеріали.